Zapraszamy do obejrzenia filmów o szkole.

 

 

 

Akcja ekologiczna

Akcja ekologiczna18-go września młodzież naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w corocznej akcji ekologicznej „Na pożegnanie lata zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci”. Happening odbył się w Rynku Starego Miasta.

Czytaj więcej: Akcja ekologiczna

Europejski Dzień Języków Obcych 2019

FullSizeR1Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzono w naszej szkole cykl lekcji z języka angielskiego i niemieckiego rozwijającego w uczniach ogólną świadomość kulturową. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli zdobyć informacje o stolicach państw anglo i niemieckojęzycznych. Do przekazania tej wiedzy wykorzystane były filmy edukacyjne, prezentacje, pogadanki oraz zajęcia opracowane specjalnie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Przykładem może być lekcja z wykorzystaniem metody TIK; dzięki której uczniowie mogli połączyć znajomość stosowania aplikacji do czytania kodów QR z ogólną wiedzą językową.
Z okazji tego dnia udekorowaliśmy szkołę plakatami i napisami informującymi o tym święcie języków obcych.

Targi Audio-Video

Targi Audio-VideoW ramach projektu „Praktyka w Irlandii drogą do sukcesu zawodowego, w dniach 23-24 maja 16 uczniów naszej szkoły po raz trzeci, wzięło udział w XXII Targach Sprzętu Fotograficznego Filmowego, Audio-Video oraz Technologii Multimedialnych w Łodzi. To prawdziwa gratka dla naszej młodzieży oraz dziennikarzy, blogerów i pasjonatów piszących i zajmujących się fotografią, filmowaniem oraz nowymi technologiami wykorzystywanymi przy obróbce zdjęć i obrazu.

Czytaj więcej: Targi Audio-Video

Sprzątanie świata

1W dniu 20 września 2019 młodzież naszej szkoły przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata Polska 2019”. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.
Uczniowie z klas 4TZG, 2TZG, 2THT, 1fr, 1ht wraz z nauczycielami biologii i geografii posprzątali teren szkoły oraz sąsiadujące ulice. Z przykrością zauważyliśmy, że śmieci było naprawdę dużo.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu