Wielki finał

POWER UE poziom logo

Realizacja projektu ‘Sukces i nowoczesność w kształceniu zawodowym’ dobiega końca, przyszedł więc czas na wielki finał…
zdj0

W dniu 29.10.2015r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu zorganizowano uroczystość podsumowującą naszą prawie już roczną przygodę. Na liście zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Wydziału Edukacji, Dyrektorzy przemyskich szkół średnich oraz oczywiście uczestnicy projektu wraz z rodzicami.
Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia zespołu projektowego, który przybliżył kulisy powstania oraz realizacji całego przedsięwzięcia. Panie Marta Bąk, Wioletta Buczko, Anna Matysiak oraz Monika Sidor opowiedziały o celach, kolejnych etapach, a także planowanych rezultatach działań podjętych wspólnie z uczestnikami projektu.
zdj1a zdj1bzdj1czdj1d

Następnie na scenę wkroczył pan Dyrektor Andrzej Olejnik, który opowiedział m.in. o swojej wizji rozwoju szkoły, w którym wyjazdy na zagraniczne praktyki stanowią ważny element uzupełniający kształcenie.
zdj2a
Kolejnym punktem imprezy było wręczenie europejskich certyfikatów Europass Mobilność, które w języku angielskim potwierdzają zdobyte przez uczniów umiejętności zawodowe, językowe oraz interpersonalne. Więcej informacji na temat tych zaświadczeń można znaleźć tu: https://europass.cedefop.europa.eu/pl/documents/european-skills-passport/europass-mobility
zdj3a
Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na prezentację praktycznych umiejętności rozwiniętych w trakcie trzytygodniowych praktyk w irlandzkich przedsiębiorstwach. Uczniowie grupy gastronomicznej przygotowali wspaniały poczęstunek dla zaproszonych gości w postaci potraw znajdujących się w menu restauracji i kawiarni gdzie pracowali.
zdj4a zdj4bzdj4czdj4dzdj4ezdj4fzdj4g

Natomiast grupa fototechnika zaprosiła na wystawę swoich fotografii pt. „Irlandia w kadrze”, które będzie można oglądać na terenie Zamku jeszcze przez jakiś czas.
zdj5a zdj5bzdj5czdj5d

Z całą pewnością uroczystość podsumowującą można uznać za sukces – jedzenie było wyśmienite, a zdjęcia piękne co potwierdzali zachwyceni goście!
zdj6a
Uroczystość podsumowania projektu ‘Sukces i nowoczesność w kształceniu zawodowym” uznajemy za sukces, jednocześnie dziękujemy wszystkim osobom, które oprócz samych uczestników brały udział w organizacji uroczystości!