Sprzątanie świata

1W dniu 20 września 2019 młodzież naszej szkoły przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata Polska 2019”. Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.
Uczniowie z klas 4TZG, 2TZG, 2THT, 1fr, 1ht wraz z nauczycielami biologii i geografii posprzątali teren szkoły oraz sąsiadujące ulice. Z przykrością zauważyliśmy, że śmieci było naprawdę dużo.

Przy okazji rozmawialiśmy o zmianach naszych indywidualnych nawyków, o podejmowaniu działań, dzięki którym nauczymy się, co mamy robić, aby nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. Czy możemy zrezygnować z opakowań plastikowych? Jak stać się bardziej odpowiedzialnym konsumentem? Jak chronić przyrodę? Była to dla nas wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Razem możemy więcej!