Dzień Walki z AIDS

Dzień Walki z AIDSW dniu 1 grudnia 2019 obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Symbolem pamięci i solidarności z ofiarami HIV/AIDS jest czerwona wstążeczka.
W naszej szkole 2 grudnia 2019 odbyła sie akcja edukacyjna dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. W tym dniu uczniowie otrzymywali ulotki, z których mogli dowiedzieć się o sposobach zarażenia wirusem HIV. Rozdawano w szkole symboliczne czerwone wstążeczki.

Odbył się też konkurs wiedzy o AIDS, w którym uczestniczyła młodzież wielu klas i sprawdzała swoją wiedzę, rozwiązując test na temat wirusa HIV, przebiegu zakażenia, profilaktyki AIDS.
2 grudnia 2019 nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat „Żyję bez ryzyka AIDS”. Wszystkie prace uczniów można oglądać na korytarzach szkoły i w pracowni biologicznej.
Na zwycięzców konkursu wiedzy o AIDS i konkursu plastycznego czekały nagrody - dyplomy i słodycze.

Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS  Dzień Walki z AIDS Dzień Walki z AIDS  Dzień Walki z AIDS