Szkolne Koło Cyklistów

pasek

„To bez znaczenia czy świeci słońce, czy pada deszcz.
Gdy jadę na rowerze jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie”

kaf cyklisci1
kaf cyklisci2
kaf cyklisci3
kaf cyklisci4

 

Opiekun: B. Szargot

Cele:

    • popularyzacja rekreacji ruchowej poprzez udział w rajdach i wycieczkach rowerowych
    • wyrobienie nawyku samodzielnego dbania o kondycję i sprawność fizyczną
    • integracja środowiska szkolnego
    • poznawanie walorów przyrodniczych i zabytków Pogórza Przemyskiego

 

Dość siedzenia w domu przy komputerze. Wsiadaj na rower! Zabierz przyjaciół i ruszaj z nami, aby aktywnie spędzić czas wolny. To doskonały sposób na wspólną, sympatyczną zabawę na łonie natury, w gronie rowerzystów!

Zapraszamy!!!

Mur Carnota

W piękny słoneczny dzień w czwartek 15 września 2016 roku grupa uczniów „Szkolnego Koła Cyklistów” przy dżwiękach dzwonków rowerowych wyruszyła na trasę rajdu, który wiódł różnymi scieżkami rowerowymi naszego Pogórza Przemyskiego.
Zwiedzaliśmy fort XII „San Rideau”w Bolestraszycach, który jest bardzo zniszczony, jednak zachował się fragment muru zwany „Mur Carnota” oraz system podziemnych korytarzy.

Czytaj więcej: Mur Carnota

Żyjmy zdrowo na sportowo

12177794 550734011743605 1772095643 n

Miłośnicy turystyki rowerowej  Szkolnego Koła Cyklistów przy Naszej Szkole w dniu 18.09.2015 r. rozpoczęli sezon od organizacji wycieczki rowerowej na trasie:

Przemyśl – Bolestraszyce – Wyszatyce – Niziny – Małkowice – Żurawica – Przemyśl. Trasa rajdu wynosiła ok.47 km.

W piękny słoneczny dzień peleton wyruszył z Placu Orląt Przemyskich w kierunku Nizin. Przejeżdżając przez Wyszatyce zrobiliśmy krótką przerwę na posiłek przy przeprawie promowej na rzece San, podczas której, korzystając z pięknej pogody, ochłodziliśmy zmęczone nogi w wodzie.

Czytaj więcej: Żyjmy zdrowo na sportowo

Rajd majowy

DSC 0290

Tegoroczny maj rozpoczął się kapryśną pogodą, która nie zraziła miłośników rowerowych wycieczek turystycznych, dlatego dnia 28.05.2015r odbył się majowy rajd rowerowy, na trasie Przemyśl –Malhowice – Hermanowice – Łuczyce – Krówniki - Przemyśl w sumie przejechaliśmy trasę o długości prawie 35 kilometrów.

Czytaj więcej: Rajd majowy

Rajd Niziny

           22Dnia 12.10.2014 r w piękny słoneczny dzień  „Szkolne Koło Cyklistów” zorganizowało rajd rowerowy dla wszystkich miłośników turystyki rowerowej na trasie Przemyśl – Bolestraszyce – Wyszatyce -  Niziny – Małkowice – Przemyśl, celem rozwijania własnych ambicji i kondycji fizycznej.

Czytaj więcej: Rajd Niziny

Rajd rowerowy

      

04

      W piękny, słoneczny dzień 27.05.2014r. społeczność uczniowska Szkolnego Koła Cyklistów wybrała się na rajd rowerowy. Wędrowaliśmy rowerem po ciekawych zakątkach Pogórza Przemyskiego oraz zwiedzaliśmy artyleryjski Fort III w Łuczycach, obok którego rozpaliliśmy ognisko.

Czytaj więcej: Rajd rowerowy

Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu